НКП "ЛЕВСКИ"
Официален сайт

20 май 2017 @ 09:05      Футзал

Левски "София-Запад" на крачка от титлата на България

Отборът по футзал на Левски "София-Запад" спечели драматично първия финал за шампионската титла на България. "Сините" надделяха над градския първенец УНСС след изпълнение на дузпи, а в редовното време срещата завърши 2:2. При сериозна подкрепа от Сектор "Б" момчетата от Левски "София-Запад" поведоха на почивката с 1:0, а точен бе Станислав Василев.

През втората част играчите на УНСС станаха по-опасни. Така след няколко минути игра Иван Стоилов вкара за 1:1. В средата на втората част "сините" си върнаха преднина от един гол, след като Владимир Бахъров се разписа.

В края на срещата Кендерян изравни за 2:2.

Така в оставащите секунди нов гол не падна, като победителят трябваше да се определи чрез изпълнение на три дузпи, където с успех след 2:0 се поздравиха момчетата от Левски "София-Запад".

Днес в 19:00 часа отново в хандбалната зала на НСА ще се проведе вторият финал. При успех на УНСС, ще се играе трети двубой в неделя от 14:00. При победа за Левски "София-Запад", тимът ще стане шампион на България за втори път в своята история.